KNEBowe podsumowanie roku 2016

Rok 2016 był dla KNEBu niezwykle intensywny. Przez ostatnie 12 miesięcy koło mocno rozwinęło skrzydła i zaznaczyło swoją obecność wśród innych grup działających na Wydziale Ekonomicznym. Spróbujmy podsumować to, co udało nam się zrobić w tym czasie.

Początek roku był jednocześnie początkiem „KNEBowej” drogi dla sporej części członków – świeżo po wyborze specjalności zostali przyjęci do koła w styczniu w procesie rekrutacji. Więcej głów i rąk do pracy to więcej pomysłów i możliwości! Pierwszym wspólnym projektem nowego składu były odwiedziny w siedzibie DeSmartu, gdzie dowiedzieliśmy się trochę więcej na temat projektowania oraz tworzenia aplikacji webowych i mobilnych.

Pod koniec kwietnia KNEB zrealizował pierwszy w tym roku samodzielny projekt, jakim była konferencja wyjazdowa w Łebie. Jej tematem było wykorzystanie neuromarketingu w projektowaniu UX serwisów internetowych. Była to konferencja wewnętrzna, a wszelkie materiały szkoleniowe zostały opracowane przez członków koła: Adama Czarneckiego i Krzysztofa Wojdaka. W trakcie wyjazdu uczestniczyliśmy także w warsztatach kompetencji miękkich, które poprowadził opiekun koła mgr Adam Borodo.

Przełomowym momentem w roku 2016 był dla nas maj, a konkretnie pierwsza edycja konferencji „Trójmiejska Dolina Krzemowa”. Prelekcje poprowadzone były przez praktyków w dziedzinie e-biznesu, którzy są związani zawodowo z Trójmiastem. Swoją wiedzą podzielili się: Krzysztof Moszyk, organizator spotkań 3camp, Krzysztof Spilka z Handsoncode, Jakub Michalak z Blisstery oraz Michał Mysiak i Dominik Zimakowski z Volanto. Wydarzenie wzbudziło zainteresowanie mediów, czego skutkiem było zaproszenie koła pod koniec maja do udziału w audycji Czwórki Polskiego Radia, co dało nam szansę zaprezentować działalność KNEBu szerszej publiczności. W studio prezes Karolina Borucka razem z Bartoszem Kubatko i mgr Adamem Borodo opowiedzieli o zorganizowanej konferencji i biężącej działalności KNEBu.

W pierwszej połowie roku mieliśmy również szansę uczestnictwa w wewnętrznym szkoleniu „Podstawy Google Analytics”, które poprowadził dla nas absolwent naszej specjalności, mgr Jakub Kowalik z Banku Zachodniego WBK.

W trakcie letnich wakacji, pomimo przerwy od zajęć akademickich, koło cały czas pozostawało aktywne. Z początkiem sierpnia na KNEBowym facebooku ruszył cykl postów „Środa z e-commerce”, w którym co tydzień prezentujemy definicje pojęć związanych z handlem elektronicznym wraz z krótkim objaśnieniem. Dodatkowo pracowaliśmy już wtedy nad drugą edycją Trójmiejskiej Doliny Krzemowej, która odbyła się 25 listopada. Tematem przewodnim #TDK2 był UX w e-commerce. Ponownie udało nam się zaprosić wspaniałych prelegentów: Andrzeja Bugajskiego z Rebel Artistry, Jakuba Rybaka z ux-designer.pl, Magdalenę Górecką z mgux.pl oraz Zofię Babicką-Klecor z Legal Geek, którzy po przeprowadzeniu krótkich prelekcji wzięli udział w otwartym panelu dyskusyjnym.

Grudzień również obfitował w KNEBowe akcje. Pierwszą z nich była inauguracja cyklu warsztatów „KNEB Business Booster by Andrzej Bugajski”, na których konsekwentnie będziemy rozwijać się jako osoby przedsiębiorcze, budujące swoją ścieżkę kariery, a także zarządzające własnym biznesem.

Na początku miesiąca otworzyliśmy rekrutację, w wyniku której już teraz koło powiększyło się o sześciu nowych członków.

Ostatnią akcją, którą zorganizowaliśmy w tym roku była zbiórka na rzecz gdyńskiego schroniska Ciapkowo pod hasłem #KNEBpomaga. Jej efekty przeszły nasze najśmielsze oczekiwania. Inicjatywa spotkała się z aprobatą społeczności akademickiej, która pokazała, że los bezdomnych zwierząt nie jest jej obojętny. Uzbieraliśmy pokaźną kwotę 825 zł, 65 kg karmy oraz całe mnóstwo innych akcesoriów.

Rok 2016 już się skończył, ale KNEB ciągle się rozpędza. Możecie być pewni, że nadchodzące miesiące również będą obfitować w projekty i akcje, dzięki którym zdobędziemy doświadczenie, nawiążemy nowe kontakty i umocnimy pozycję koła na tle pozostałych ugrupowań studenckich.

This Post Has One Comment

Dodaj komentarz

Close Menu
%d bloggers like this: