#KNEBpomaga – Zbiórka dla Schroniska w Sopocie #KarmaWraca

Świąteczne zbiórki na rzecz schronisk stały się już w #KNEBie tradycją. Boże Narodzenie jest pod tym względem wyjątkowe. Zima jest bowiem czasem, który nie należy do najłatwiejszych w warunkach schroniskowych. Potrzebna jest każda pomoc.

Ubiegłoroczna, pierwsza zbiórka z serii #KNEBpomaga miała wesprzeć gdyńskie Ciapkowo. Udało nam się wtedy zebrać 825 zł oraz pokaźną ilość karmy i różnego rodzaju akcesoriów, takich jak smycze, koce, miski itd. Całą akcję wykorzystaliśmy jako okazję do rozstrzygnięcia odwiecznego konfliktu koty vs. psy. Ostatecznie zwycięstwo odnieśli miłośnicy tych drugich, ale kociarze, nie martwcie się – w tym roku macie szansę się odegrać!

Wielkanoc to czas, który kojarzy się z królikami. Postanowiliśmy wykorzystać motyw tych zwierząt, stąd wybór sopockiego Uszakowa jako kolejnego schroniska, któremu chcieliśmy pomóc. Wiemy, że jego sytuacja bywa bardzo trudna, a wiele osób nie jest świadomych jego istnienia. Przed świętami wielkanocnymi udało nam się zebrać nie tylko wiele darów, ale i 645 zł, które sprawiły ogromną radość wolontariuszom pracującym w Uszakowie.

Tym razem wesprzeć chcemy sopocki oddział Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami. Aby wystrzec się nietrafionych darów, poprosiliśmy pracowników schroniska o informację w kwestii najbardziej potrzebnych rzeczy. Oto lista, którą otrzymaliśmy:
Materiały do posłań – koce, pledy, bawełniana pościel, materace, kocyki polarkowe i ręcznki,
Obroże – średnie i duże,
Smycze – najlepiej parciane, długie z przepinaną regulacją długości. Automatyczne smycze nie sprawdzają się w warunkach schroniskowych,
Karma – najbardziej potrzebna jest weterynaryjna karma dla kotów Royal Canin Fibre oraz karma dla psów seniorów. Spośród karmy codziennego użytku w schronisku przyjmowana jest każda, jednak zwierzakom nie służy karma dyskontowa, niejednokrotnie powodując biegunkę. Aby oszczędzić im nieprzyjemności, podrzucamy Wam listę producentów, których wyroby sprawdzają się najlepiej: Animonda Carny (sucha), Sheba, Smilla, Josera, Britt, Bosh, Arion, Purina i Eukanuba,
Zabawki – np. wędki i myszki dla kotów, piłeczki, twarde gryzaki czy szarpaki dla psów.


Oprócz tego do słoików będziemy zbierać pieniądze. Wykorzystamy również okazję do dogrywki między kociarzami a psiarzami. Kto wygra tym razem? Element rywalizacji stanowi oczywiście jedynie zabawę, ale pomoc jest jak najbardziej rzeczywista. Nie ma znaczenia, do którego słoika wrzucisz datek – każda złotówka pomoże zwierzakom przetrwać zimę.

Odwiedź nas we wtorek lub środę (19-20.12.2017) w godzinach 9:00 – 18:00 na Wydziale Ekonomicznym UG i razem z nami wesprzyj sopockie schronisko!

Dodaj komentarz

Close Menu